Sağlık Haksen Manisa TV’de

Sağlık Hak-Sen’in hiçbir siyasi partiye bağlı olmadığını, tamamen sağlık çalışanlarının haklarını savunmak adına kurulan bağımsız bir sendika olduğunu belirten Canpolat, sağlakta yapılan atamalarda ehliyet ve liyakat meselesine dikkat edilmesini önerdi.

Sağlık sektöründe birikmiş sorunların olduğunu anlatan Manisa İl Temsilcisi Uğur Delimanlar’da “Koca koca sağlık binalarının yapılmasının sağlık sorunlarını çözeceğine inananlar var. Sorunları çözmek samimiyet ister. Önemli olan bina yapmak kadar sağlık çalışanlarının haklarını düzenlemek” dedi.

SENDİKALAR DOKTOR, HÜKÜMET ECZACI

Sağlık Hak-Sen Genel Başkan Yardımcısı Cavit Canpolat sendikaların doktor, hükümetin ise eczacı konumunda çalıştığını söyledi. Canpolat, “Biz yetkili sendikadan siyaset yapmasını beklemiyoruz. Kendi has işleri hariç her şeyi yapıyorlar. Biz döner sermayede eşitlik istiyoruz. Birileri sağlık çalışanlarını duymuyor. Hastane idarecileri sağlık çalışanlarına karşı hassas davranmıyor” dedi.

HAFIZA SİLİNİYOR

Sağlık Hak-Sen Genel Başkan Yardımcısı Cavit Canpolat, Kamu Hastaneler Birliği sistemiyle sağlıkta hafızanın silindiğini iddia etti. Canpolat, “Sağlık sektörünün en az 60 yıllık hafızası var.Bunu siliyorlar. Sağlık çalışanlarının yüzde 88’i Kamu Hastanelerini gereksiz ve yersiz buluyor” dedi. Dünyada sağlıktan daha önemli bir şey olmadığını hatırlatan Canpolat, “İktidarların önce sağlık demesi lazım. Manisa’da yeterli anlamda sağlık hizmeti verebilecek bir kurum yok. Eski sigara depolarından kamu kurumu yaratma çabaları yersiz” diye konuştu.

GELDİKLERİ YERİ UNUTTULAR

Mecliste görev alan sağlıkçı milletvekillerinin geldikleri yeri unutup, makam sevdasına düştüğünü söyleyen Canpolat, “Meclise gidip vekil olan sağlıkçıyı unutuyor” dedi.

Manisa İl Temsilcisi Uğur Delimanlar’da, “Manisa’nın acil olarak yeni hastane binalarına ihtiyacı olduğunu söyledi. Özellikle Bölge Hastanesi ve Merkez Efendi Devlet Hastanesine yapılacak olan yeni binaların bir an önce bitirilmesini isteyen Delimanlar, “Hastalar da hastanelerden şikayetçi, şiddetli bir yağmurda bodrumları su basan hastanelerimiz var” dedi.

Kamu Hastaneleri Birliği tarafından başlatılan uygulama ile her ay sendikaların düzenli olarak toplantıya çağırılacağını söyleyen Delimanlar, “Tüm sendikalar birlikte hareket ettikçe önemli adımlar atılacaktır” dedi.

MANİSA SAĞLIKTA GERİ KALDI

Sağlık Hak-Sen Genel Başkan Yardımcısı Cavit Canpolat Manisa’nın bir çok önemli siyasetçi yetiştirmesine rağmen sağlıkta geri kaldığını söyledi.Türkiye’de parti tutar gibi sendikacılık yapıldığını söyleyen Canpolat, “Biz çalışma barışının sağlanmasını istiyoruz. Bunun yanında hakkın adil dağıtılmasından yanayız. Biz Sağlık Hak-Sen olarak çalışanların arka bahçesiyiz. Bunu unutmasınlar” dedi.