Engelliler Komisyonu

Kadınlar Komisyonu

Neden Sendikalı Olmalıyız?

Sendika bir sivil toplum kuruluşudur. Devlet yetkililerinin çalışanların sorunlarından haberdar olabilmesi için sendikalar vardır ve devlet tarafından desteklenir. Çalışanlara her üç ayda bir yapılan toplu sözleşme ödeneği sorunların çözümüne katkı sağladıkları içindir. Kısaca vatanına ve meslektaşlarına faydalı olmak isteyen her çalışan devlet tarafından desteklenir. Bu sebeple duyarlı mesleğini seven tüm insanlar sendikalı olmalıdır

Neden Sağlık Hak-Sen?

Sendikamız, tamamı çalışanlardan oluşan bağımsız bir sendikadır. Yönetimimizdeki hiç kimse herhangi bir maaş yada izin kullanmamakta olup fedakarca meslektaşlarının ve mesleklerinin itibarını ve hakkını korumak için çalışmaktadır. Sendikamız yönetimi olarak tüm çalışanları haklarımızı önemsiyoruz. Haklarımızı biliyor ve haklarımızı koruyoruz. Sendikamız gelirlerinin tamamı çalışanların haklarını korumak ve kazanmak için kullanılmaktadır.

Diğer Sendikalardan Farkımız Ne?

Bizleri diğer sendikalardan ayıran en önemli özelliğimiz çıkar amaçlı mücadele etmiyor olmamızdır. Bizler yapısı gereği haksızlık karşısında susamayan, hakkından asla vazgeçmeyen çalışanlarız. Sağlık Hak Sen hiç bir üyesine bireysel menfaat vaat etmez. Hak Sen Sorunlar varsa mücadele edeceğini sorunları çözeceğini vaat eder. Mevcut kazanımlarımız ve devam eden davalarımız bu söylemlerimizin ispatlarıdır.

Neden Tayin Dediğimizi Biliyor Musunuz?

Üniversitelerde görev yapan çalışanların en önemli sorunu Tayin/Nakil hakkının olmamasıdır. Neden olduğunu hiç düşündünüz mü?

Aile Birliği İçin
Tayin

Tayin hakkı olmadığı için birçok üniversite çalışanı Eşi ve Çocuklarından ayrı yaşamak zorunda kalmaktadır.

Sağlığımız İçin
Tayin

Tayin Hakkı olmadığı için Sağlığı için yüksek riskli olan illerde çalışan birçok sağlıkçı vardır

Çocukların Geleceği İçin Tayin

Birçok üniversite çalışanı hastalandığında eş dost akrabası yanında olmadığı için çocuklarının geleceğinden şüphe etmektedir.

Kültürümüzü İçin Tayin

Üniversite çalışanlarının çocukları eş dost ve akrabalarını sadece yılda bir kez görebildiğini düşünmekte ve kültürümüzden uzaklaşmaktadır.

Hayat Şartları Değiştiği İçin Tayin

Bir çoğumuz, eş dost akrabalarımız gibi yaşlandı. Hastalıklarımız var. Artık eş dost ve akrabalarımızın yanında olmak ve yaralarına merhem olmak istiyoruz.

Hayata Bağlanmak İçin Tayin

Bazen insan sebepsiz yere gitmek ister tek derdi gitmek ve yeniden bir hayata başlamaktır. Ancak üniversite personelleri böyle durumlarda hayata küsmek zorundadırlar

Ekonomik Özgürlük İçin Tayin

Açlık sınırına yakın olan maaşlarımız ile yılda birkez memleketimize gidebiliyoruz. Acil durumlarda borç almadan ailelerimizin yanına gitmemiz mümkün olmuyor.

Can Güvenliği İçin Tayin

Memurlarda olan zorunlu yer değiştirme haklarının hiç biri üniversite çalışanlarına tanınmadığı için can güvenliği tehdit altında olan arkadaşlarımız yıllarca bu tehlike altında çalışmak yada istifa etmek zorunda kalıyorlar

Sizce Kamu üniversitelerinde görev yapmak bu mağduriyetleri hak etmek midir?

Sorunlarımız Sadece Tayin İle Alakalı Değil

Komisyon Haberleri

Etkinliklerimiz