Üniversitelerdeki 4/B Sözleşmeli Personellerin Atamasının Yapılması

Üniversite Personellerinin Sağlık Bakanlığına Atanması

davalar

2019 yılına kadar üniversitelerde görev yapan 4/B sözleşmeli personeller sağlık bakanlığı alımlarına başvurup sözleşme sürelerinin bitiminde sağlık bakanlığında yerleştiği il ve ilçe hastanelerine iş başı yapabiliyorlardı.

Ancak Sağlık Bakanlığı yaptığı kılavuz değişikliği ile birlikte üniversitelerde görev yapan 4/B sözleşmeli personellerin yerleşmesinin yapılması durumunda atamalarını tamamlamayacağını belirtti. Bunun üzerine sendika olarak başta sağlık bakanlığı olmak üzere tüm ilgili bakanlıklara itiraz edilmiş ve toplanan tüm deliller ile birlikte atamaların yapılmamasına itiraz edilmiştir.

Bu kapsamda yerleşmesi yapılıp ataması tamamlanmayan Tüm çalışanlarımızın davası sendikamız öncülüğünde başlatılmış olup yargı süreci halen devam etmektedir.

Üniversitelerin bu problemine kör sağır dilsiz rolü oynayan sendikalar elinden geleni yapsa da bizler çalışanlar olarak hakkımızı alana kadar gerekirse anayasa mahkemesine kadar çıkarak elimizden geleni yapacağız. Konu ile ilgili sorunları birçok medya kuruluşuna da göndererek kamuoyunun da bu konuya duyarsız kalmaması için elimizden geleni yapmaya devam edeceğiz.