Gazi Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Musa Yıldız’ı Ziyaret

Sağlık Hak-Sen Genel Başkanı Selahattin Karaca, Eğitim Hak-Sen Genel Başkanı Hanifi Gökçek ve Eğitim Hak-Sen Ankara 3 Nolu Şube Yönetim Kurulu Üyesi Yeliz Temiz Gazi Üniversitesi Rektörlüğü’ne atanan Prof. Dr. Musa Yıldız’ı makamında ziyaret etti.
Karaca ve Gökçek, Rektör Yıldız’a hayırlı olsun temennilerini ileterek yeni görevinde başarılar dilediler.
Sağlık Hak-Sen Genel Başkanı Selahattin Karaca pandemi nedeniyle canlarını hiçe sayarak büyük bir mücadele veren sağlık çalışan sayısının yetersiz olduğunu, yine sağlık çalışanlarına yapılacak olan ek ödeme miktarlarının hakkaniyete uygun olarak dağıtılması gerektiğini ifade etti.
Genel Başkan Gökçek de ziyarette yaptığı açıklamada, “Üniversitelerde çalışan memurların, yer değiştirme, tayin, nakil iş ve işlemlerinden mahrum olduklarını özür durumu, sağlık durumu, eş durumu gibi sebepler ile yer değiştirme ve tayin işlemlerinin en büyük sorunlardan olduğunu ifade ederek bu personelin taleplerinin değerli rektörümüz tarafından hassasiyetle çözülebileceğine ilişkin inancımız oluşmuştur. Yine Görevde Yükselme ve Unvan Değişikliği sınavlarının periyodik olarak yapılmasını, sınavda başarılı olan tüm personele aynı sözlü puanının verilerek böylece sınav başarı puanına dayalı atama yapılmasının hakkaniyete uygun olacağını belirtti.
Ziyaret nedeniyle duyduğu memnuniyeti belirten Gazi Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Musa Yıldız ise ziyaretten dolayı memnuniyet duyduğunu ifade ederek teşekkür etti.
Eklenme : 29 Eylül 2020

Bu habere ekli dosya bulunmamaktadır

Facebook'ta Paylaş
Adres : Kültür Mahallesi Yüksel Caddesi No:28/9 Çankaya / ANKARA - Telefon : 0 312 231 2 231 - Faks : 0 312 231 2 231