Ankara'daki Sağlık Çalışanları İçin Ücretsiz Taksi Hizmeti İstedik

Sağlık Haksen Genel Başkanı Selahattin Karaca ve Sağlık Haksen Genel Başkan Yardımcısı İbrahim Kanber imzasıyla Ankara Valiliğine yapılan yazılı başvuruda Covid-19 nedeniyle gecesini gündüzüne katan, fedakârca hizmet eden Ankara’daki hastanelerde görev yapan sağlık çalışanlarına sokağa çıkma kısıtlamasının olduğu günlerde ücretsiz taksi hizmeti verilmesi talep edildi.

Yazılı başvuruda;

"Sokağa çıkma kısıtlamasının olduğu günlerde İstanbul Valiliği İl Sağlık Müdürlüğü koordinasyonu ile BiTaksi&MasterCard Türkiye, sağlık çalışanları için ücretsiz taksi hizmeti başlatmıştır. Buna göre İstanbul’daki 30 hastanede görevli sağlık çalışanları, başhekimliklerinden alacakları yazı ile BiTaksi uygulamasıyla evden işe, işten eve ücretsiz ulaşım sağlayabileceklerdir.

İstanbul Valiliğinin ücretsiz taksi uygulamasından haberdar olan Ankara’daki hastanelerde görev yapan sağlık çalışanlarından sendikamıza benzer bir hizmetin Ankara’da sunulması hususunda yoğun talep olmuştur.

Covid-19 nedeniyle gecesini gündüzüne katan, fedakârca hizmet eden Ankara’daki hastanelerde görev yapan sağlık çalışanlarına sokağa çıkma kısıtlamasının olduğu günlerde benzer bir ulaşım desteğinin planlanarak yapılması hususunda gereğini saygılarımızla arz ve talep ederiz."

denildi.
Eklenme : 04 Mayıs 2020

Bu habere ekli dosya bulunmamaktadır

Facebook'ta Paylaş
Adres : Kültür Mahallesi Yüksel Caddesi No:28/9 Çankaya / ANKARA - Telefon : 0 312 231 2 231 - Faks : 0 312 231 2 231