Sağlık Hak Sen'den Zonguldak Valisine Tepki.

Sağlık Hak Sen'den Zonguldak Valisine Tepki.
Sağlık Çalışanları Salgının Sorumlusu Değil, Kahramanlarıdır...

Vali Erdoğan Bektaş, Zonguldak’ta toplam 567 vaka sayısının içinde 137 sağlık çalışanının bulunmasının işleri zorlaştırdığını söyledi.
Zonguldak Valisi Erdoğan Bektaş,
“Bizim bütün rakamımız 567 iken, bu 567 içersisinde maalesef 137 tane sağlıkçımız var. Sağlıkçılarımız kendilerini koruyamadılar. Baştan bu yana bütün tedbirler Sağlık Bakanlığı tarafından alınmışken, sağlıkçılar hastalarla diyologlarında kendilerini korudular. Biribirleriyle olan diyologlarında kendilerini koruyamadılar. Bu konuda en yüksek perdeden bütün yetkili arkadaşlarımızı uyardık. Bu bizim faturamızı ağırlaştıran bir olay oldu. Normalde sağlıkçılarımızın bize getirdiği bu yük olmasaydı, belki de biz bugün geri dönüşü konuşuyor olacaktık. Buda gerçekten zor oldu. Sağlıkçılarımızı biz misafirhanede misafir ettik. Heyetimiz oturdu düşündü, onlardan ücret almadı. Yemeklerinden de ücret almadı. Servislerini sağlamaya çalıştık. Ama orada kendi aralarındaki ilişkilerinde yeteri kadar dikkatli olmadıkları için, hem kendilerini sıkıntıya soktular, hem bizi sıkıntıya soktular. Bundan sonra bununda durulacağını, azalacağını, artık herkesin bu işi öğrenmiş olmasını varsayıyoruz. Sağlıkçılarımız burada bizim kahramanlarımız, ön cephede savaşanlarımız. Kendi hayatlarını ortaya koyan insanlar. Ama işte yeteri kadar dikkat olmayınca sıkıntı yaşıyoruz. Bu son dönemde bizi yoran konulardan birisi bu oldu. Bir marketler, iki bankalar, üç sağlıkçılarımızın kendi aralarındaki bu sıkıntı. Onları da inşallah gidereceğiz." demiştir..

Valiye sağlık çalışanlarından sert tepki: Özür dileyin..

Anlaşılan o ki Sayın Vali durum tespiti yerine sonuç tespiti yapmış. İstatistiklere bakıp salgınının sorumlusu olarak, sağlık çalışanlarını görmüş.
Sayın Valiye hatırlatırız sadece Zonguldak’ta değil, yurdun dört bir yanında sağlık çalışanları misafirhanelerdeler. Ama ağırlanmak için değil. Kendilerinden vazgeçip aile ve yakın çevrelerine virüs bulaşmasın diye kalmaktadırlar.
Sadece Zonguldak’ta değil tüm Türkiye’de koruyucu malzeme ve ekipman tamam ise, sağlık çalışanları virüsü biliyor ve ona göre kişisel önlemlerini en üst düzeyde alıyorlardır.
137 sağlık çalışanında virüsün olması sosyal mesafeyi koruyamadıklarından değil, tüm olumsuzluklara rağmen hayatlarını riske atarak covid-19’lu hastalara müdahale ettiklerindendir. Kahramanlıklarının ve cephede nasıl mücadele verdiklerinin göstergesidir.
Verdikleri emeğin, bulundukları fedakârlığın asla karşılığının ödeyemeyeceğiniz kahramanları zan altında bırakacağınıza, salgınla mücadeledeki sorunları çözmekle uğraşmalısınız. Hastanelerde durum nedir? Çalışanlar için önlemler en üst düzeyde midir? İzolasyona uyuluyor mu? Sağlık yöneticileri ne yapıyor ? Niçin vakaların yüzde 24’ü sağlık çalışanlarında ve böyle bir durum sadece Zonguldak’ta.
Bence siz oturun bunu iyice bir düşünün. Ardından da sağlık çalışanlarından özür dileyip bir teşekkür edin ve sorumlulardan hesap sorun....
Sağlık Çalışanları Salgının Sorumlusu Değil, Kahramanlarıdır.

GENEL YÖNETİM KURULU
Eklenme : 18 Nisan 2020

Bu habere ekli dosya bulunmamaktadır

Facebook'ta Paylaş
Adres : Kültür Mahallesi Yüksel Caddesi No:28/9 Çankaya / ANKARA - Telefon : 0 312 231 2 231 - Faks : 0 312 231 2 231