Kızılaydan Kan Bağışı Çağrısına Tam Destek!

Sağlık Hak-Sen Genel Başkanı Sayın Selahattin Karaca Türk Kızılaydan Kan Bağışı çağrısına tam destek!

Kan bağışları düştü

Korona virüs tüm dünyayı etkisine aldığı gibi Kızılay’ın kan bağışlarının düşmesine de neden oldu. Başkan Karaca, Vatandaşların evden çıkamaması sebebiyle bağış konusunda ciddi bir sıkıntı yaşayan Kızılay’ın Kan Bağışı çağrısına tam destek Vereceklerini ifade etti.

Başkan Karaca; Kızılayın yapmış olduğu açıklamada, yeni tip korona virüs (Kovid-19) salgınından önce Türkiye’de günlük 9 bin ünite kan bağışlandığını,”Salgın ülkemizde yaygınlaşınca bu sayı 2 bin üniteye kadar düştüğü. Şu anki kan stokunun ise 41 bine kadar gerilediğini. Şu anda stoktan tüketildiğini.” dile getiren Kızılay Kan Bankası yetkililerine üzülerek kulak verdik diye konuştu.

Karaca, kanın acil değil, sürekli ihtiyaç olduğuna dikkati çekerek, şöyle devam etti:

“Hastanelerde sadece korona virüse yakalanmış hasta yatmıyor. Lösemi hastalar var, doğum yapacak anne adaylarımız ve trafik kazası geçirmiş veya acilen ameliyata girmek zorunda çok sayıda kişi var. Bunlar için sürekli kan tüketiliyor.

Sağlık Hak-Sen Sağlık Çalışanları Hak Sendikamız koronavirüs (Kovid-19) salgınından öncesinde de, Kızılay Kan merkezinde de çalışan üyelerimiz ve çalışanlarımızdan sürekli bilgi alarak, “Kan vermenin Hayati önemini bilmekteyiz”, bu ulvi insani görevimizi yerine getirirken bağış noktalarında ekiplerin gerekli her türlü önlemi aldığını, kan vermek isteyenlerin tedirgin olmamaları gerektiğini, Sağlıklı dışarıya çıkabilen her bir vatandaşımızı kan vermeleri için çağırıda bulundu”

Sağlık Hak-Sen
Sağlık Ve Sosyal Hizmet Çalışanları Hak Sendikası
www.saglikhaksen.org.tr
Eklenme : 18 Nisan 2020

Bu habere ekli dosya bulunmamaktadır

Facebook'ta Paylaş
Adres : Kültür Mahallesi Yüksel Caddesi No:28/9 Çankaya / ANKARA - Telefon : 0 312 231 2 231 - Faks : 0 312 231 2 231