İzinler İçin Sağlık Bakanlığına Başvuru Yaptık

Coronavirüsüne dair alınacak önlemler kapsamında Cumhurbaşkanlığı İdari İşler Başkanlığı Personel ve Prensipler Genel Müdürlüğünün 13.03.2020 tarihli genelgesinde kamuda çalışanların izinlerine ilişkin yayınlanan genelge doğrultusunda Sağlık Bakanlığı tarafından yeniden bir düzenleme yapılmıştır.
Bu düzenleme ile bakanlık sağlık çalışanlarının izinlerinin yasal mazeret izinleri hariç ikinci bir emre kadar iptal edildiği; kanser hastaları ve organ nakli olanların durumlarının kurum amirlerince değerlendirilerek izinli sayılıp sayılmayacaklarına karar verileceği, bu durumda Cumhurbaşkanlığı yazısında belirtilen izinlerden sağlık çalışanlarının yararlanamayacağı belirtilmektedir. Yine okul ve kreş çağında çocuğu olan sağlık çalışanları da bu kapsamda değerlendirilerek izinleri iptal edilmiştir.

Sendikamız sağlık çalışanlarından; risk gurubunda olan kronik hastalar, engelli olarak istihdam edilenler, 60 yaş ve üzerinde olanlar, hamileler, süt izninde olan sağlık çalışanları ve okul çağında çocuğu bulunan ebeveynlerden birinin idari izinli sayılması için Sağlık Bakanlığı Yönetim Hizmetleri Genel Müdürlüğüne bir başvuru yapılmıştır.
Eklenme : 16 Mart 2020

Bu habere ekli dosya bulunmamaktadır

Facebook'ta Paylaş
Adres : Kültür Mahallesi Yüksel Caddesi No:28/9 Çankaya / ANKARA - Telefon : 0 312 231 2 231 - Faks : 0 312 231 2 231