DEPREM TAZMİNATINA MADEN İLÇESİ'DE DAHİL EDİLSİN

DEPREM TAZMİNATINA MADEN İLÇESİ'DE DAHİL EDİLSİN
Sağlık Hak Sen (Sağlık ve Sosyal Hizmet Çalışanları Hak Sendikası) İlimizde yaşanan depremden sonra Elazığ ve Sivrice İlçesini kapsayan deprem tazminatı kararına Maden İlçesini de kapsamasını istedi.
Hak Sen (Sağlık ve Sosyal Hizmet Çalışanları Hak Sendikası) İlimizde yaşanan depremden sonra Elazığ ve Sivrice İlçesini kapsayan deprem tazminatı kararına Maden İlçesini de kapsamasını istedi. Sağlık Hak Sen (Sağlık ve Sosyal Hizmet Çalışanları Hak Sendikası Genel Merkezi Cumhurbaşkanlığına gönderilen mektupta şu talep de bulunuldu. “24 Ocak 2020 tarihinde Elazığ’ın Sivrice ilçesi merkezli deprem afet nedeniyle bölgede görev yapan personele 28.2.2020 tarihli ve 2179 sayılı Cumhurbaşkanı kararında altı ay süre ile 693 lira 50 krş tazminat ve fazla çalışma ücreti ödeneği belirtilmişti. Buna göre, söz konusu deprem afeti nedeniyle ödenecek olan tazminat Elazığ’ın merkez ve Sivrice ilçeleri ile Malatya’nın Doğanyol ve Pütürge ilçelerinde görev yapan personel ile sınırlandırılmıştır.
Malumlarınız olduğu üzere Elazığ İli Maden ilçesi Gezin köyünde de 24 Ocak 2020 tarihindeki deprem afetinde altı katlı bir bina yıkılmış olup hayatlarını kaybeden vatandaşlarımızın yanı sıra bazı vatandaşlarımızda yaralanmıştır. 24 Ocak 202 tarihinden itibaren deprem afeti nedeniyle ödenecek olan tazminatın Elazığ İli Maden ilçesinde görev yapan personele de ödenmesi hususunu talep ederiz” denildi
Eklenme : 05 Mart 2020

Bu habere ekli dosya bulunmamaktadır

Facebook'ta Paylaş
Adres : Kültür Mahallesi Yüksel Caddesi No:28/9 Çankaya / ANKARA - Telefon : 0 312 231 2 231 - Faks : 0 312 231 2 231