SAĞLIK HAKSEN SORUYOR

Sağlık Haksen Soruyor...

Memur Maaş Artış Oranları ile hangi kalemlerde otomatik artış yapılmaktadır?
Bu artış veya dönemsel zam oranları ne zaman  başlamıştır?
Bu durumla ilgili yetkili konfederasyon dahil tüm konfederasyonların bakış açısı nedir?

Sağlık Haksen Soruyor...
Ticarete konu olan altın, gümüş, petrol, doğal gaz, bakır, pamuk, mısır, buğday, şeker, kahve gibi malların Türkiye’de 133 adet Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’ne bağlı emtia borsası bulunmaktadır.  Emtia Boraslarının Dolar ve Avro üzerinden alım satım faaliyetlerinin Kamu Personeli dahil tüm vatandaşlara açtığı zarar için işveren sendikaları veya işveren sendikaları gibi hareket eden sözde sendikaların bakış açısı nedir?

Sağlık Haksen Soruyor...
Toplu Sözleşme Görüşmelerinin başarıya ulaşamaması sonucu gidilen Uzlaştırma Kurulu sekreteryasını yapan Devlet Personel Başkanlığı nerelerdedir? Nereye taşınmıştır?

Sağlık Haksen Soruyor...
Tüm Kamu Personellerin haklarını tam olarak alınabilmesi için 2 yıllığına atanan üyeler el etek öpebilir mi?

Sağlık Haksen Soruyor...
Cumhurbaşkanı tarafından görevlendirilen, Kamu İşveren Heyeti Toplu Sözleşme Müzakerelerini yapan Bakan, gidilen süreçte Kamu Görevlileri Hakem Kuruluna vereceği raporun altına imza atan hangi kurum veya hangi sıfatlı kişi olacak?

Sağlık Haksen Soruyor...
Enflasyona aylarca, yıllarca ezdirilip borç batağına sokulduktan sonra Memura: 6 ayda bir enflasyon farkı uygulaması, yerine her ayolarak düzenlemesi fikri neden düşünülemez?

Sağlık Haksen Soruyor...
Ülkemiz %4-10 bareminde büyürken neden tüm bedeniyle sürece dahil olan memurlara  enflasyon altında ve herhangi bir refah payı almadan %2-3 bareminde zam yapılması hangi Hakkaniyet veya iyi niyet ölçülerine uymaktadır?

Sağlık Haksen Soruyor...
Sağlıkçıların tüm kamu Personellerinin acil gereksinimi olan Sosyal ve Mali Haklar göz ardı edilerek sadece verilecek olan zamma odaklanılmış olması Ölümü Gösterip Sıtmaya Razı Etmekten başka bir şey değildir.

Sağlık Haksen Soruyor...
Vergilerde Adalet, Haklarda Adalet, Maaş ve Performansta Hakkaniyet ne zaman gelecek?
Eklenme : 21 Ağustos 2019

Bu habere ekli dosya bulunmamaktadır

Facebook'ta Paylaş
Adres : GMK Bulvarı No:40/2 Maltepe Çankaya-Ankara - Telefon : (0312) 229 03 25 - Faks : (0312) 229 03 26